Internet jest dla nas prawdziwym zbawcą w wielu aspektach życia. Jednym z nich są banki, a więc coś, co prędzej lub później będzie dotyczyć każdego człowieka. Jakie zalety płyną z posiadania internetowego konta bankowego?

1. Niższe koszty

Po pierwsze i najważniejsze, internetowe konta bankowe pozwalają nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Opłaty są niższe, ponieważ banki ponoszą niższe koszty operacji gdy klient sam radzi sobie przez Internet, niż gdyby robił to za pośrednictwem pracownika. Konta internetowe bywają też często darmowe, z tego samego powodu. Dotyczy to raczej kont osobistych a nie firmowych ale i przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą przecież może mieć konto osobiste a nawet, jak niektórzy uważają (i chyba mają rację), wykorzystywać konto osobiste jako konto firmowe.

2. Szybkość i wygoda

Szybkość dokonywanych płatności przez internet biją na głowę prędkość tradycyjnych przelewów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy coraz częściej dokonujemy zakupów przez Internet. Konto internetowe daje nam możliwość zapłacenia w minutę, na dodatek bez wychodzenia z domu. Należy tutaj wspomnieć też o możliwości bezgotówkowego czyli na konto inkasowania wynagrodzenia za pracę oraz emerytury. Zwłaszcza w tym drugim przypadku wygoda jest znacząca ponieważ nie musimy wypatrywać i nadsłuchiwać listonosza, odpada strata wynikająca z praktykowanego przez wielu emerytów grzecznościowego podziękowania końcówką emerytury no i ryzykownego trzymania większej ilości gotówki w mieszkaniu.

3 Kontrola i samodzielność

Konta internetowe umożliwiają samodzielny dostęp całą dobę, w każdy dzień tygodnia włącznie z dniami świątecznymi; zdefiniowanie przelewów, sprawdzenie czy przyszedł spodziewany przelew…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.